Vstup pro členy


Jméno
Heslo
Zapamatovat

Nové heslo    

Atominfo

Kurz ČEZ


Akcie ČEZ

Návštěvnost
Odběr novinek

RSS 2.0

Atomová katedrála po 25 letech - V.
Pondělí, 06 září 2010

Štěpením jader U235 se uvolňuje obrovská energie, která se v reaktoru přeměňuje na teplo. Reaktor modernizovaného dukovanského bloku vyvine tepelný výkon 1444 MWt. Z tepla se pak vyrábí elektřina v turbogenerátorech. Elektrický výkon je 470 až 500 MWe (záleží na teplotě chladící vody, která se mění s ročním obdobím). Za celou sezónu dodají čtyři bloky Dukovan do sítě 14 až 15 TWh. Přitom množství použitého paliva, které se ve všech čtyřech reaktorech vymění, by se vešlo na traktorovou vlečku (necelé dva kubické metry).  Porovnejme to se spalováním uhlí v kotli a spalováním nafty v traktoru.

 
Přispěli jsme na povodně do Heřmanic
Neděle, 05 září 2010
„Čas pro dobrou věc" pojali pracovníci operativního řídícího personálu blokových dozoren po svém. Po ničivých povodních, které zasáhly začátkem srpna severozápadní Čechy se Sdružení operativního řídícího personálu Jaderné elektrárny Dukovany rozhodlo, poskytnout pomoc operativně právě těm, kteří ji nejvíce potřebují. Sdružení kontaktovalo starostu jedné z nejvíce postižených obcí - Heřmanice v okrese Liberec pana Vladimíra Stříbrného, který ve svém emotivním vystoupení v médiích, žádal o pomoc. Dále nás přesvědčily dostupné informace o tom, že se tento člověk zřeknul platu, aby své malé obci ušetřil peníze z obecní pokladny. Vzhledem k tomu, že jediná možná okamžitá pomoc je finanční, sdružení uspořádalo sbírku. Ve druhém srpnovém týdnu pak byla odeslána částka 10 000 Kč na účet obce Heřmanice. Zbytek sbírky bude odeslán neprodleně, po návratu všech kolegů z dovolených.  Předpokládáme, že tato pomoc, která byť nebyla ohromující, splnila svůj účel a svou „přímočarostí" se operativně dostala tam,  kam měla. Celé sdružení je přesvědčeno, že nás ostatní kolektivy mohou následovat

SOŘP při JE Dukovany  4.9.2010

 
Větrný park Rešice - Veřejné projednání
Neděle, 30 květen 2010

Krajský úřad na svých stránkách zveřejnil oznámení o veřejném projednání záměru Větrný park v lokalitě Rešice.

Veřejné projednání se koná v úterý 29.6.2010 od 17 hod. v obci Rešice, v kulturním domě.

Elektronická verze záměru i posudku je k dispozici na Informačním systému EIA
Kód záměru: JHM623 Větrný park Rešice 8VTE
Kód záměru: JHM699 Větrný park Tavíkovice 8VTE
Kód záměru: JHM690 Větrný park Čermákovice 5VTE
Kód záměru: JHM627 Výstavba větrného parku Horní Dubňany v k.ú. Horní Dubňany, Rešice, Tulešice 8VTE

 
Nové elektrárny v sousedství JE
Čtvrtek, 03 prosinec 2009
V bezprostředním okolí JE Dukovany byly uvedeny do provozu dva nové zdroje obnovitelné energie.

Vzdušnou čarou 3,5 km od JE Dukovany, na konci obce Rouchovany směrem na Rešice, stojí fotovoltaická elektrárna o výkonu 600kW. Na ploše 2,8 ha ji provozuje společnost Pure Power s.r.o. z Brna. Roční předpoklad výroby je přibližně 660 MWh, stavba FVE přišla na 60 milionů korun.

Vzdušnou čarou 4,5 km od JE Dukovany, mezi obcemi Tulešicemi a Řešicemi, stojí 150m vysoký větrník o výkonu 2MW. Roční předpoklad výroby je přibližně 5,2 GWh, stavba VE přišla na 85 milionů korun. Investor V-STAV INVEST s.r.o. plánuje v okolí Rešic postavit dalších 8 větrníků.

 
Je to správný přístup ?
Pondělí, 30 listopad 2009
Vedení společnosti ČEZ se ruku v ruce s odborářským vedením rozhodlo „v období krize„ a rostoucího zisku společnosti ( za prvních 9 měsíců to dělá nárůst o 6,6% ve srovnání loňským rokem ) nezvýšit příští rok mzdy zaměstnancům a upřednostnit zvýšení zisku akcionářů. ( INFO – navýšení mezd dle KS se odvíjí od meziroční úrovně inflace a růstu zisku společnosti ) Blíže viz. článek na e15.cz

Akcionáři by přišli o cca 1,50Kč za rok na akcii – ovšem o co přijde firma z hlediska lidských zdrojů můžeme pouze odhadovat. Někteří odborníci na to mají poměrně vyhraněný názor viz. článek na idnes.cz

 
Temelín přijme tisíce nových lidí
Úterý, 14 duben 2009
"V případě dostavby třetího a čtvrtého bloku zde najde práci až tři tisíce lidí a pro následné zajištění provozu obou nových bloků bude potřeba až 600 kvalifikovaných pracovníků“ píše jindrichohradecky.denik.cz

 
Dukovany vyrobily rekordních 14,434 TWh
Pondělí, 05 leden 2009

JE Dukovany vyrobily v uplynulém roce 2008 rekordních 14,434 TWh elektřiny.
Největší množství elektřiny za 23 let provozu elektrárny se podařilo vyrobit díky modernizaci a zkrácení odstávek bloků.

 
Martin Roman vysvětluje
Pondělí, 22 prosinec 2008
Generální ředitel ČEZ Martin Roman vysvětluje, proč lidé nemají nadávat ČEZu.

Není jiná firma v republice, která by vzbuzovala tolik emocí jako ČEZ. Chápu, že kombinace 50 miliard zisku, stamilionových výnosů z opčního programu pro mě osobně a rostoucích účtů za elektřinu pro zákazníky mnoho lidí rozčiluje. Uvědomuji si také dobře, že pro mnohé jsou účty za elektřinu podstatnou částí jejich výdajů. Jenže ono je to všechno trochu jinak, než se na první pohled může zdát.

Celý komentář na serveru ihned.cz Martin Roman: Co byste měli vědět, než si zanadáváte na ČEZ
 
Omlazení JE Dukovany
Neděle, 21 prosinec 2008

Dne 20.11.2008 uspořádala Občanská bezpečnostní komise při JE Dukovany společně se sdružením WIN Czech, v hotelu EPOPEJ v Moravském Krumlově seminář na téma „Omlazení JE Dukovany“. Na tomto setkání se sešli nejen zástupci ČEZ, a.s., ale i zástupci slovenské jaderné energetiky, předsedkyně SÚJB a další odborníci v oboru jaderné energetiky. V presentacích se převážně hovořilo o nedostatku kvalifikovaného technického personálu, o zkušenostech náboru ze zahraničí a připravovaných projektech do budoucna. Na tomto setkání byl přítomen i člen našeho sdružení, který zaznamenal myšlenky jednotlivých vystupujících. Shrnutí těchto poznatků je uvedeno v posledním příspěvku.

 
ČEZ chce dostavět Temelín
Neděle, 13 červenec 2008

Firma ČEZ požádala ministerstvo životního prostředí o posouzení vlivu dostavby Temelína na životní prostředí. Žádost byla podána poté, co nezávislá energetická komise vedená šéfem Akademie věd Václavem Pačesem zveřejnila předběžné závěry o směřování české energetiky. Budoucnost energetiky vidí především na úsporách energie, větší podnikatelské volnosti na energetickém trhu, růstu obnovitelných zdrojů a silnějším podílu jaderné energie.

 
Enel dostaví 3. a 4. blok JE Mochovce
Neděle, 13 červenec 2008

Enel dostaví třetí a čtvrtý blok jaderné elektrárny Mochovce na jihozápadě Slovenska.
Presentace Slovenských elektráren na stránkách italské firmy enel.it

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Následující > Konec >>

Výsledky 23 - 33 z 56