Vstup pro členy


Jméno
Heslo
Zapamatovat

Nové heslo    

Policie Třebíč


Regionalist

 • 18.8.: Zelená oáza pro dlouhodobě nemocné v nemocnici v Novém Městě na Moravě je hotová; bude se rozrůstat do krásy
  „Kromě pobytu na čerstvém vzduchu to pro naše pacienty znamená také návrat k dřívějšímu životu. Zelená terasa má na ně velmi pozitivní vliv,“ pochválila ozelenění terasy u oddělení dlouhodobě nemocných 3 novoměstské nemocnice zdravotní sestra Jitka Zdražilová. Firma 3D Zahrady splnila svůj slib a dokončila i druhou etapu obnovy zeleně. Po truhlících zavěšených na zábradlí přibyly i zelené záhony.
 • 18.8.: Z policejního deníku: muž skončil po útoku násilníků v nemocnici; zloděj si ze stodoly odnesl pilu a motocykl
  Ze spáchání dvou trestných činů jsou podezřelí dva muži z Havlíčkova Brodu, kteří v únoru na místě veřejnosti přístupném na ulici Beckovského v Havlíčkově Brodě napadl jiného muže. V odpoledních hodinách po vzájemné slovní rozepři útočníci udeřili pětatřicetiletého muže do hlavy, který následně upadl na zem a následně v útoku na ležícího muže pokračovali. Napadený muž utrpěl zranění, které si vyžádalo okamžité lékařské ošetření a hospitalizaci v nemocnici. Policisté provedli šetření, výslechy osob a shromáždili důkazy. Mužům ve věku čtyřicet jedna let a dvaačtyřicet let poté sdělili podezření ze spáchání trestných činů ublížení na zdraví a výtržnictví. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
 • 18.8.: U Třebelovic na Třebíčsku hořel les, škoda je půl milionu korun
  Mladý les na ploše asi 2,5 hektarů vzplál ve středu 17. srpna před jedenáctou hodinou dopoledne u Třebelovic na Třebíčsku. K Třebelovicím se museli hasiči kvůli požáru lesa vrátit i ve čtvrtek 18. srpna po šesté hodině ráno, jejich zásah ještě neskončil. Vyplývá to z informací na jejich webu.
 • 18.8.: Okříšky odhalí pamětní desku veteránovi z druhé světové války Václavu Málkovi
  V předvečer výročí narození kpt. Václava Málka ve středu 24. srpna v 17 hodin bude na hřbitově v Okříškách slavnostně odhalena pamětní deska tomuto významnému účastníku protifašistického odboje na západní frontě.
 • 18.8.: Na rybníku Borovina v Jihlavě je nové molo; využít jej mohou plavci i bruslaři
  Plovoucí molo k pohodlnému vstupu do vody nebo k ukotvení lodiček vyrobili pracovníci oddělení technické správy a podzemí pro obyvatele a návštěvníky Starých Hor.
 • 18.8.: Muži na Jihlavsku odcizili desítky tun řepky a pšenice
  Jihlavští kriminalisté dopadli pachatele, jejichž předmětem zájmu se stalo velmi neobvyklé zboží. Muži odcizili v několika případech z areálu společnosti uskladněnou řepku a pšenici, jednalo se o celkové množství přes padesát tun. Škoda, která vznikla, se vyšplhala k téměř milionu korun. Oba podezřelé muže kriminalisté zadrželi a byli obviněni ze spáchání trestného činu, za který jim hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.
 • 18.8.: Kritická sezóna pro sýčky: vajíčka z téměř poloviny hnízd zůstala neoplozená či zastydla
  Výsledky letošní hnízdní sezóny sýčků obecných nejsou povzbudivé. Ornitologové z Ústavu biologie obratlovců AV ČR a České společnosti ornitologické spočítali pouze 62 mláďat u 26 párů. Toto číslo je podobné loňským součtům, což znamená, že se populaci kriticky ohrožené sovy zatím nedaří výrazně posílit a stále v Česku balancuje na hranici přežití. Letošní rok vědce znepokojilo, že na téměř polovině kontrolovaných hnízd zaznamenali neoplozená či zastuzená vajíčka. Na vině může být chladné počasí, ale také příbuzenské páření, jež v malé a izolované sýččí populaci může způsobovat sníženou schopnost reprodukce.
 • 18.8.: Kraj Vysočině pošle půl milionu jihlavské zoologické zahradě na opravy africké vesnice
  Zastupitelstvo Kraje Vysočině bude v září rozhodovat o půlmilionové pravidelné dotaci pro jihlavskou ZOO, která krajské peníze využívala pravidelně na modernizaci ubikací pro zvířata. V letošním roce dotace pomůže s výměnou rákosové krytiny na objektu zázemí pro návštěvníky v Africké vesnici Matongo, která začala sloužit už v roce 2004.
 • 17.8.: Z policejního deníku: krádež kontejneru na odpad; zloděj si odnesl včelí úly; vandal počmáral budovu, stoly i lavice
  Neznámý zloděj ukradl od neděle 14. srpna do pondělí 11. srpna v ulici Ráj v Golčově Jeníkově na Havlíčkobrodsku hákový kontejner na bioodpad značky AVIA. Škoda činí kolem třiceti tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, případ prověřují a po pachateli a ukradeném kontejneru pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
 • 17.8.: Výstava Outsider Art na zámku v Miroslavi nabídne k vidění díla lidí s postižením
  Výstava s titulem Outsider Art, která je zaměřená na podporu výtvarně talentovaných lidí s mentálním postižením bude zahájena vernisáží v sobotu 27. srpna v 15 hodin na zámku v Miroslavi na Znojemsku.

Třebíčský deník


Novinky z regionu
Kraj Vysočina
Kraj Vysočina
 • Akce pro 34. týden roku 2022 (22. srpna – 28. srpna)
 • Webinář "Jak na firemní komunikaci na sociálních sítích" - pátek 2. 9. 2022, 10 - 12 hod.
  Komunikace se zákazníky a klienty je velice důležitá v každé sféře podnikání. Chcete-li si rozšířit své dovednosti ohledně komunikace na sociálních sítích, tak neváhejte a zaregistrujte se na dvouhodinový seminář Krajské hospodářské komory Kraje Vysočina, v rámci kterého se dozvíte více o strategii komunikace na sociálních sítích, specifikách jednotlivých sítí nebo proč je reklama na těchto sítích důležitá.
 • MPSV zřídilo linku sociální asistence pro občany Ukrajiny
 • Úřednice/úředník na úseku ochrany ovzduší a odpadového hospodářství odboru životního prostředí a zemědělství
  Přihlášku v písemné podobě je nutno doručit tak, aby ji vyhlašovatel obdržel nejpozději dne 7. 9. 2022 do 12.00 hod. Přihlášku podejte prostřednictvím podatelny, e-podatelny na adresu Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny nebo poštou na adresu Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava. Kontaktní osoba: Bc. Denisa Navrátilová, tel: 564 602 418, e-mail: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny