Vstup pro členy


Jméno
Heslo
Zapamatovat

Nové heslo    

Policie Třebíč


Regionalist

 • 21.7.: Z Itálie do Telče – Po stopách kavalíra
  Kostýmované prohlídky přizpůsobené dětem na prohlídkové trase A (renesanční sály) na zámku v Telči ve spolupráci s šermířskou školou Ballestra Telč probíhají v úterý, pátek, sobotu, neděli v 11:00, 14:00, 15:00, 16:00 hod.
 • 21.7.: Slavnostní zakončení studia - Promoce absolventů Vysoké školy polytechnické Jihlava
  V aule Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ) proběhly v termínu 11. - 14. 7. 2017 promoce absolventů. Letos poprvé i absolventů magisterského studijního programu Komunitní péče v porodní asistenci. Slavnostně zakončeno bylo také studium Univerzity třetího věku (U3V).
 • 21.7.: Moderní CT výrazně upřesní diagnostiku
  Radiodiagnostické oddělení Nemocnice Pelhřimov získalo nového, vysoce moderního pomocníka pro diagnostiku. Je jím počítačový tomograf Philips Ingenuity Elite 128 v hodnotě 17 mil. Kč. Nákup přístroje byl realizován díky finančním prostředkům z Evropských strukturálních a investičních fondů, které nemocnice získala na projekt Modernizace a obnova zdravotnické přístrojové techniky.
 • 19.7.: Vlněný kabát a sukně v jihlavské galerii Vysočiny
  Premiérové provedení nové partitury skladatelky Lucie Vítkové Vlněný kabát a sukně (pro ansámbl) se bude konat v neděli 23. července v 18 hodin v Oblastní galerie Vysočiny, v Komenského ulici 10, v Jihlavě.
 • 19.7.: Dnes začíná 23. ročník Francouzsko-české hudební ak ademie
  Mistrovské kurzy akademie letos proběhnou ve dnech 19 . – 29 . července 201 7. Již tradičně do Telče přijedou Catherine Cantin /flétna/ - první flétnistka orchestru Pařížské Opery, Jean - L ouis Capezzali /hoboj/ - sólista, profesor na Konzervatoři (CNSM) v Lyonu a v Lausanne, André Cazalet /lesní roh / - sólo - hornista v l ́Orchestre de Paris a profesor na CNSM v Paříži, Vladimír Bukač /viola/ - koncertní umělec, člen Talichova kvarteta a profesor hry violu na Vysoké hudební škole v Drážďanech a na Královské konzervatoři v Bruselu a Jan Talich /housle/ - primárius Talichova kvarteta a umělecký ředitel Talichovy komorní filharmonie. Letos poprvé povede violoncellovou třídu Michal Kaňka - sólista Symfonického orchestru Českého rozhlasu, profesor hry na violoncello na HAMU v Praze a předseda stálé komise MHS Pražské jaro . Zcela poprvé se v Telči otevírá také třída kontrabasu, kterou povede vynikající Jiří Hudec - člen České filharmonie a profesor na Královské hudební akademii v Manchestru. Pro příští rok přislíbil účast v profesorském sboru také vynikající český houslista Pavel Šporcl. Houslové třídy se tak rozšíří, aby mohl lépe fungovat orchestr účastníků akademie, jehož vedení se ujme Jan Talich. Již v letošním ročníku ale bude také větší důraz na výuku komorní hry, kterou povede naopak Vladimír Bukač.
 • 18.7.: Mistrovství Evropy v akrobatickém létání: na plochu k letadlům návštěvníci nesmí
  Blížící se mistrovství Evropy v akrobatickém létání, které se uskuteční 5. až 13. srpna na letišti v Počátkách u Chotěboře, přinese zcela jistě řadu skvělých výkonů. Pořadatelé jsou přesvědčeni, že i pro návštěvníky tohoto klání to bude výjimečný zážitek a velká podívaná.
 • 18.7.: Léto s Vrakbarem – v ulicích Jihlavy zazněl hiphopový koncert se sociální tématikou
  V červenci se v jihlavském parku Smetanovy sady uskutečnil koncert hiphopové kapely Memento Mori, který byl organizovaný Nízkoprahovým zařízením pro děti a mládež Vrakbar při Oblastní charitě Jihlava.
 • 17.7.: Poutníkem v Muzeu Vysočiny Třebíč při příležitosti roku baroka
  Letošní rok je agenturou Czech Tourism vyhlášen Rokem českého baroka, protože v naší zemi zůstalo po tomto uměleckém slohu nepřeberné množství krásných a zajímavých stop, které každoročně obdivují domácí i zahraniční turisté z celého světa. „S cílem přiblížit barokní stavby a poutní místa se vztahem nejen k třebíčskému regionu vytvořilo Muzeum Vysočiny Třebíč výstavu s názvem Klobouk, hůl a růženec,“ informovala kurátorka výstavy Božena Kabelíková z třebíčského muzea s tím, že k vidění jsou i výjimečně vystavované babické korouhve od Františka Bílka.
 • 15.7.: Šest žáků si vylepšilo známku z maturitní zkoušky
  Po letošním jarním kole maturit bylo na krajský odbor školství, mládeže a sportu doručeno 55 žádostí o přezkoumání výsledků maturitní zkoušky, z toho 40 se týkalo písemné práce z českého jazyka a literatury, 8 žádostí rozporovalo výsledek písemné práce z anglického jazyka a 2 písemnou práci z německého jazyka. Čtyři žádosti postoupil krajský úřad k vyřízení jinému orgánu veřejné správy a jedna žádost byla zamítnuta z důvodu pozdního podání. Proti loňskému roku šlo o téměř 100% nárůst, kdy po jarní části maturitních zkoušek bylo na úřad doručeno pouze 28 žádostí o přezkum jejich výsledků.

Třebíčský deníkNovinky z regionu