Vstup pro členy


Jméno
Heslo
Zapamatovat

Nové heslo    

Policie Třebíč


Regionalist


Třebíčský deník


Novinky z regionu
Kraj Vysočina
Kraj Vysočina
  • Do světelské věznice se sjeli odborníci na sociální práci
    Do věznice ve Světlé nad Sázavou se ve středu 25. května sjelo na padesát sociálních pracovníků, kteří mají co dočinění s odsouzenými ženami nebo ženami ve výkonu trestu. Vězeňská služba ČR, respektive zástupci světelské věznice uspořádali Konferenci sociální práce pro sociální pracovníky, kteří působí ve věznicích, na úřadech nebo třeba v neziskových organizacích, aby si vyměnili zkušenosti, sdíleli dobrou praxi a pojmenovali možnosti hlubší spolupráce.
  • Akce pro 22. týden roku 2022 (30. května – 5. června)
  • Třetí setkání zámeckých pánů hostil Zámek Třešť
    Nově zrekonstruovaný zámek v Třešti, který vlastní Akademie věd ČR, se stal dějištěm třetího setkání majitelů a správců hradů a zámků v Kraji Vysočina pod záštitou Romana Fabeše, náměstka hejtmana pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Dvě desítky vlastníků historických objektů nebo jejich provozovatelů přijely tento týden do Třeště, aby představily své plány na nadcházející turistickou sezónu a podělily se o praktické zkušenosti s letošním tématem – Svatební cestovní ruch. První setkání zámeckých pánů hostil Jan Podstatzký na zámku ve Velkém Meziříčí, loňskou hostitelkou byla Alexandra Kasperová ze Chateau Herálec a příští setkání se už nyní plánuje u manželů Polákových na zámku v Úsobí.
  • Také myslivci přispívají k tvorbě krajiny a zadržování vody v přírodě
    V sídle Kraje Vysočina se v minulém týdnu uskutečnil odborný seminář nazvaný Péče o zvěř a její prostředí. Zástupci uživatelů honiteb z mnoha míst České republiky se při něm vzájemně podělili o příklady dobré praxe. Akce byla pořádána za podpory Ministerstva zemědělství, záštitu nad ním poskytl radní Kraje Vysočina Pavel Hájek.