Vstup pro členy


Jméno
Heslo
Zapamatovat

Nové heslo    

Policie Třebíč


Regionalist

 • 24.4.: Koncert Bee Band v Jihlavě
  V rámci oslav 100 let republiky pořádá Muzeum Vysočiny Jihlava společně s Horáckým divadlem v Jihlavě ve čtvrtek 26. dubna od 19.30 hodin v prostoru Divadelního klubu Horáckého divadla koncert jihlavské kapely Bee Band.
 • 23.4.: Přírodu je třeba si zamilovat
  Dny Země na Chaloupkách Kněžice jsou jedním ze dvou hlavních programů pro veřejnost. Ten letošní vyšel naprosto přesně. Dvaadvacátého dubna bylo v neděli. Jak je na tomto pracovišti zvykem, každý příchozí obdržel plánek s programem, takže přesně věděl co, kdy a kde.
 • 23.4.: Průzkum: Středoškoláci vynechávají snídaně, vyhýbají se aktivnímu pohybu, a to není všechno
  Zajímavé výsledky o životním stylu a zdraví mladých středoškoláků v Kraji Vysočina přinesla unikátní studie, kterou si nechal vypracovat už podruhé Kraj Vysočina. „Na téměř stopadesáti stránkách jsme dostali doslova naservírovaný profil současného středoškolského studenta. Odpovídalo 960 žáků druhých ročníků z 22 vybraných středních škol. Zmíním jen tři pro mě alarmující poznatky – 45 % respondentů denně nesnídá, 63 % dotázaných pije alkohol minimálně jednou týdně a třetina už vyzkoušela kouření. Dobrou zprávou je fakt, že v obou posledních případech došlo oproti roku 2012 ke zlepšení,“ vybírá z průzkumu Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.
 • 23.4.: Jihlava otevře novou expozici v podzemí – kryt civilní obrany
  Plynové masky, pracoviště telegrafisty, ošetřovna… Expozice připomíná období studené války... Pracovníci správy jihlavského podzemí připravili novou prohlídkovou trasu, která připomíná jednak běžné využití sklepů pod jihlavskými domy, ale především je zde někdejší skutečný kryt civilní obrany. Proti proudu času, do 70. let minulého století, se návštěvníci vypraví šest metrů pod povrch země.
 • 23.4.: Jarní úklid: kam jednoduše se starými spotřebiči a bateriemi
  Jaro je synonymem pučících stromů, rozkvetlých květin, ale taky pořádného úklidu po zimě. Někteří z nás už mají generální úklid zdárně za sebou, ale někteří se na něj stále chystají. Pokud patříte mezi ty lenivější, nebo jste se prostě ještě k uklízení po zimě nedostali, možná vám pomůže těchto pár tipů. Poradí s tím, kam se zbytečným elektro-harampádím, aniž byste museli v okolí hledat patřičné kontejnery.
 • 23.4.: Dálnice D1 mezi Měřínem a Velkým Beranovem ve směru na Prahu je neprůjezdná
  Na dálnici D1 mezi Měřínem a Velkým Beranovem havarovala tři nákladní auta. Dálnice je ve směru na Prahu neprůjezdná. Nehoda se stala na 121. kilometru před 9:30. Policie dopravu odklání na silnici č. II/602. Na dálnici se tvoří kolony.
 • 22.4.: Zahrada u řeky má své vysoké záhony
  Páteční odpoledne se na třebíčské Zahradě u řeky neslo v duchu vzdělávání, práce i zábavy. Zájemci se totiž mohli přijít naučit, jak se budují vysoké záhony.
 • 22.4.: Přednáška Horké novinky z přírodních věd, které přepisují učebnice
  Přednáška z cyklu SCIENCE CAFÉ se bude konat v úterý 24. dubna v muzejním Malovaném sále v Jihlavě od 18 hodin s titulem Horké novinky z přírodních věd, které přepisují učebnice v podání Ing. Josefa Pazdery.
 • 21.4.: Z Telečské ulice v Jihlavě zmizí kamenné kostky, do půl roku se bude jezdit po asfaltu
  Více než dva kilometry silnic v okrajové části Jihlavy budou zhruba půl roku v rekonstrukci. Kraj Vysočina předá 23. dubna 2018 k rekonstrukci své úseky ulic Telečská, Wolkerova, průtah Pístovem od jihlavského obchvatu po konec obce ve směru na Salavice. Z Telečské ulice zmizí desítky let starý povrch z kamenné dlažby, kompletně budou položeny tři vrstvy nového asfaltového pláště včetně odpovídajících úprav podloží. Stavbu zajišťuje Krajská správa a údržba silnic Vysočiny a krajský díl oprav přijde na téměř 38 miliónů korun.

Třebíčský deníkNovinky z regionu