Vstup pro členy


Jméno
Heslo
Zapamatovat

Nové heslo    

Policie Třebíč


Regionalist

 • 29.5.: Zahrady se otevřou i v Kraji Vysočina
  Víkend otevřených zahrad se koná v celé Evropě vždy během druhého víkendu v červnu (9. - 11. června). Vznikl v Anglii - Open Garden & Squares Weekend – a veřejnosti umožňoval prohlídku jinak nepřístupných zahrad. Projekt se v Anglii setkal s velkým ohlasem a rychle rozšířil do celé Evropy. V České republice proběhl první ročník v roce 2010 a otevřeny byly pouze tři pražské zahrady.
 • 29.5.: V Jihlavě poradí lékaři pacientům s lupénkou
  Onemocnění, kterým trpí zhruba dvě procenta populace a postihuje stejně ženy, jako muže. Nejčastějším projevem je olupování zarudlé pokožky, neboť ta se obměňuje až sedmkrát častěji než normálně. Jde o lupénku, neboli psoriázu. Setkání nejenom pacientů je naplánované v Jihlavě.
 • 29.5.: Služby prevence jihlavské Charity jsou poskytovány anonymně
  Oblastní charita Jihlava se v poslední době potýká s určitým neporozuměním principu anonymity, s nímž většina preventivních sociálních služeb pracuje. Jaké informace o svých uživatelích (ne)mohou pracovníci služeb sociální prevence sdělovat?
 • 29.5.: Představení Pankrác´45 a Zakázané uvolnění v Třebíči
  Ve středu 31. května zakončí jarní divadelní sezónu skupiny „A“ představení z pražského Švandova divadla Pankrác´45 od autorky Martiny Kinské.
 • 26.5.: Výměnný pobyt studentů a akademických pracovníků Užhorodské národní univerzity na Vysoké škole polytechnické Jihlava 14. – 18. května 2017
  Již pátým rokem pokračuje spolupráce Vysoké školy polytechnické Jihlava (Katedra cestovního ruchu) a Užhorodské národní univerzity (Fakulta cestovního ruchu) V letech 2013 až 2016 proběhlo sedm týdenních výměnných pobytů studentů a akademických pracovníků obou škol v Jihlavě a v Užhorodu. V letošním roce navštívila skupina ukrajinských kolegů Jihlavu ve dnech 14. – 18. května.
 • 26.5.: Nejvíce o regionálním zemědělství vědí žáci z Vladislavi a České Bělé
  Jednou z aktivit aktuálního roku zemědělství a odborného vzdělávání Kraje Vysočina byla i dnes premiérově vyhodnocená soutěž Zemědělství na Vysočině. Nejlépe si s odborným testem poradili dvanáctiletí žáci Základní a Mateřské školy ve Vladislavi. „Přiměřeně obtížný test o 25 otázkách, který měl prověřit znalost přírodních věd a základy rostlinné i živočišné výroby, stihli nejrychlejší řešitelé zdolat za necelých osm minut,“ prozradila radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 • 26.5.: Magdalena Kožená v úterý se ZUŠkami vyrazí do ulic
  ZUŠ Open láká na koncerty pod širým nebem i street art performance po celé ČR
 • 23.5.: O střevíček z pohádkové Telče
  Tradiční soutěž mažoretek pořádá spolek Telčské mažoretky na náměstí Zachariáše z Hradce v neděli 28. května od 10 hodin.
 • 23.5.: Krajská muzea a galerie rozšíří své sbírky o další unikáty
  Mimořádný finanční příspěvek na provoz sloužící k zakoupení unikátních sbírkových předmětů nebo souborů obdrží z krajského rozpočtu muzea a galerie zřizované Krajem Vysočina. „Rada kraje dnes schválila částku 1,12 milionu korun, která pomůže čtyřem našim kulturním organizacím se získáním dalších jedinečných uměleckých děl. Ta najdou své místo ve stálých expozicích našich muzeí a galerií nebo v rámci jednotlivých tematických výstav,“ uvedla Jana Fischerová, náměstkyně hejtmana pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu a mezinárodních vztahů a dodala, že do krajských sbírkových fondů přibudou socha, skleněná plastika, historický motocykl a soubor grafických štočků, listů a kreseb.

Třebíčský deník

 • Kytarista Bobby Rootveld má společný koncert s žáky umělecké školy
  Třebíč - Židovský kytarista Bobby Rootveld po celém světě propaguje moderní židovskou kulturu, která u nás není příliš známá. Představí ji i v Třebíči. Jeho vystoupení se uskuteční v sobotu 3. června v Zadní synagoze.
 • Chceme obchvat! V Okříškách sbírají podpisy na podporu stavby
  Okříšky - Obchvat Okříšek s napojením průmyslové zóny u Nové Vsi má nejen své odpůrce, ale i podporovatele. Ti teď chtějí prostřednictvím petice dát jasně najevo, že o nové dopravní řešení stojí. Petici inicioval místní zastupitel Antonín Zelený. Předložil ji místním lidem v polovině minulého týdne na setkání zastupitelů s občany. A hned získal první desítky podpisů.
 • Garáž 10 motoristů: Tahle parta stavěla fascinující auta, socialismu navzdory
  Sedmdesátá léta minulého století československým automobilovým nadšencům příliš nepřála. Nabídka aut byla samozřejmě úzká a když už jste si vybrali, ani samotné pořízení nemuselo být snadné. Našli se ale tací, kteří se s takovou situací odmítli smířit a i v náročných podmínkách si plnili svoje automobilové sny. Takoví byli i nadšenci, kteří stáli za projektem s podivuhodným názvem GIOM.
 • Žluté kolo na modrém štítu. Okříšky mají novou vlajku
  Okříšky - Na úřadu městyse ještě letos zavlaje nová vlajka. Sněmovní podvýbor pro heraldiku a vexilologii doporučil žádosti o udělení nového obecního symbolu vyhovět. Zbývá už jen podpis předsedy sněmovny, který bývá v těchto případech pouhou formalitou.
 • OBRAZEM: V Dukovanech se ve výšce opravuje plocha dvanácti fotbalových hřišť
  Dukovany – V areálu Jaderné elektrárny Dukovany se opravuje jedna z osmi 125 metrů vysokých chladicích věží. Údržbou prochází její vnější i vnitřní plášť. Většina mechanicky náročných činností se provádí z montážní lávky ve výškách mezi 20 a 125 metry. „A proto lze opravy provádět pouze za příznivého počasí," podotkl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk.
 • Zámek v Náměšti čekají dvouleté opravy. Nejhodnotnější části se rozpadají
  Náměšť nad Oslavou – V květnu začaly rozsáhlé opravy dvou částí hlavní zámecké budovy v Náměšti nad Oslavou. Státní zámek projde během letošního a příštího roku rekonstrukcí za více než patnáct milionů korun.
 • Kuřáky čeká omezení. V nemocnici si zapálí jen někde
  Třebíč – S novým protikuřáckým zákonem k žádné revoluci pro kuřáky v Nemocnici Třebíč nedojde. Tvrdí to mluvčí nemocnice Petr Palovčík. „Zákaz kouření v uzavřených prostorách už nějaký čas platí. Od 1. června pouze dojde k označení míst v areálu nemocnice, kde bude kouřit možné. Alespoň jedno bude u každého pavilonu," řekl Petr Palovčík.
 • Třebíčské kulturní léto se rozjíždí. Je tu ZUŠ open a Zámostí
  Třebíč - Třebíčské kulturní léto začíná naplno. V tomto týdnu nabízí hned dvě akce; celostátní happening ZUŠ open a vyhledávaný hudební festival Zámostí.
 • Právě jsme se narodili
  Třebíč - Díky vstřícnosti třebíčské porodnice Vám přinášíme fotografie nejmladších obyvatel. Každý týden naši spolupracovníci objíždí porodnice a fotí nově narozená miminka.
 • Tady strávil mládí Donald Trump
  Donald Trump, nový prezident USA, nebyl vždy miliardářem. Neměl v New Yorku mrakodrap a nejezdil těmi nejdražšími vozy. V New Yorku se narodil a mládí strávil v tomto malém cihlovém domě.


Novinky z regionu
Kraj Vysočina
Kraj Vysočina
 • Vysočina se zbavila 82 tun odpadků
  V letošním roce se v rámci akce Čistá Vysočina podařilo ulehčit přírodě o 82 tun odpadků. „Krajská správa a údržba silnic Vysočiny od více než 2 000 km silnic I., II. a III. třídy odvezla 50,8 tun odpadků. Podle informací zaslaných pověřenými obcemi se dalších více než 27 tun svezlo z přihlášených silnic v majetku obcí,“ uvedl Martin Hyský, politik Projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21. Akci Čistá Vysočina realizuje Kraj Vysočina právě v rámci tohoto projektu.
 • Akce pro 22. týden roku 2017 (29. května - 4. června)
 • 19.5.2017
 • Opatření obecné povahy
  přechodná úprava provozu k částečné uzavírce I/34 Havlíčkův Brod, ul. Humpolecká