Vstup pro členy


Jméno
Heslo
Zapamatovat

Nové heslo    

Policie Třebíč


Regionalist

 • 23.10.: Řidiči pod vlivem drog i alkoholu
  Policisté zastavili v pondělí 21. října kolem půl třetí odpoledne na ulici Rácova v Bystřici nad Pernštejnem osobní auto Opel Astra, který řídil dvaatřicetiletý muž. Součástí silniční kontroly byla dechová zkouška a test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Na rozdíl od dechové zkoušky byl test na drogy pozitivní. Vykázal přítomnost amfetaminu. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil. Policisté muži zakázali další jízdu, zadrželi řidičský průkaz a vše zadokumentovali. Výsledek znaleckého zkoumání z oboru lékařství odvětví toxikologie ukáže, zda se muž bude zodpovídat z přestupkového jednání na úseku dopravy nebo z trestného činu.
 • 23.10.: Výstava Zatracená generace bude k vidění v prostorách Vysoké školy polytechnické v Jihlavě
  Vysoká škola polytechnická Jihlava je i v letošním roce jedním z partnerů Mezinárodního festivalu dokumentárního filmu Ji.hlava 2019. V rámci aktivit, které jsou s tímto festivalem spojeny, bude ve vstupních prostorách školy od pátku 25. do středy 30. října k vidění výstava s názvem Zatracená generace Z.
 • 23.10.: V jihlavské nemocnici mapují paliativní péči
  Na nevyléčitelně nemocné pacienty se závažným onemocněním v pokročilých a konečných stádiích onkologických i neonkologických onemocnění se zaměřili v jihlavské nemocnici. Probíhá tam pilotní projekt Ministerstva zdravotnictví na zmapování potřebnosti paliativní péče v nemocnicích.
 • 23.10.: Pelhřimov loni propojil skrze vlajkový rekord celou republiku. A LETOS?
  Pelhřimovská agentura Dobrý den loni oslovila svým nápadem nazvaným Český den s českými vlajkami na dva a půl tisíce vesnic, měst, institucí a dalších subjektů, které se připojily k celorepublikovému vyvěšování českých vlajek 28. října 2018. Ke 100. výročí vzniku naší republiky bylo nakonec vyvěšeno 225 191 oficiálně zaregistrovaných červenomodrobílých vlajek.
 • 23.10.: Neznámý zloděj se v Ledči nad Sázavou vloupal do zahradních domků, kde sebral vařič, alkohol, nářadí a další věci
  Policisté ze Světlé nad Sázavou prověřují případy vloupání do zahradních domků, ke kterým došlo v noci z pondělí 21. října na úterý v zahrádkářské kolonii na ulici Habrecká v Ledči nad Sázavou. Dosud neznámý pachatel poškodil zajištění vstupní brány a následně vnikl na jednotlivé pozemky.
 • 23.10.: Kraj Vysočina dnes spustil příjem žádostí ve 3. vlně kotlíkových dotací
  Dnes ve středu 23. října v 7 v hodin byl spuštěn příjem žádostí ve 3. vlně kotlíkových dotací v Kraji Vysočina, a to jak fyzicky, tak i elektronicky. Dnes ráno dorazilo na krajský úřad několik stovek občanů, kteří se rozhodli podat svou žádost osobně, všichni žadatelé byli odbaveni do 7:45 hodin. V rámci zahájení příjmu žádostí nedošlo k žádným komplikacím a příjem žádostí se rozběhl zcela hladce.
 • 23.10.: Hrady Kámen a Roštejn budou pro veřejnost otevřené ještě o posledním říjnovém víkendu
  Hrad Roštejn otevře své brány o státním svátku v pondělí 28. října od 10 do 17 hodin. Hrad Kámen bude mít po víkendu zcela mimořádně otevřeno ještě i poslední tři říjnové dny, a to od 29. do 31. října. Z toho dva dny připadají na podzimní prázdniny, a proto na prohlídku mohou zavítat i rodiny s dětmi školou povinnými.
 • 23.10.: Dýňové kouzlení na zámku ve Žďáře nad Sázavou
  Dýně – oranžový zázrak, se kterým se dá vařit, tvořit nebo dekorovat. Vše zmíněné si můžete vyzkoušet v sobotu 26. října od 14 do 18 hodin na zámku ve Žďáře nad Sázavou. Den dýní se zde tentokrát ponese v duchu magie a kouzel podzimu.
 • 23.10.: Den gibonů v zoologické zahradě v Jihlavě v sobotu
  Gibon zlatolící ( Nomascus gabriellae ) je erbovním druhem zvířete jihlavské zoo, která je má již skoro třicet let ve svém logu. Na jednoduchém obrázku je samice Ivana, která zde stále žije a její první mládě, které se v Zoo Jihlava narodilo v roce 1990.
 • 23.10.: Cizinec dluží svému sedmiletému synovi z Třebíčska na výživném téměř sto tisíc korun
  Sedmatřicetiletý cizinec dluží svému sedmiletému synovi, který žije na Třebíčsku, na výživném téměř sto tisíc korun. Uvedla to tisková policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Třebíčský deník

 • Bikeboxy na třebíčském terminálu schovají i lyže nebo kočárek
  Boxy na uschování jízdních kol na třebíčském přestupním terminálu se ujaly. Původně byly tři, radnice pak nechala přidat další čtyři, takže přes léto měli lidé možnost využívat v Třebíči celkem sedm bikeboxů.  
 • O Operaci Spelter lze zjistit víc v zámeckých konírnách
  Moravské Budějovice – Až do pátku 25. října se můžou zájemci o novodobou historii, která se stále dotýká rodin na Budějovicku, přijít podívat na výstavu do zámeckých koníren v Moravských Budějovicích.
 • Lidé se dozví, jak je to aktuálně s úložištěm
  Vysočina – Obce na Jihlavsku a Pelhřimovsku, kde se v poslední době výrazně protestuje proti možné výstavbě hlubinného úložiště radioaktivních odpadů na Čeřínku nedaleko Jihlavy, nepolevují v aktivitě a iniciují další akci. Aktuální téma, které se letos otevřelo v souvislosti s novými průzkumy v jednotlivých lokalitách, se bude dnes - v ůterý 22. října - řešit na veřejném jednání. Koho téma zajímá, může v patnáct hodin zajít do zasedací místnosti zastupitelstva města Pelhřimova. Další taková akce je pak v plánu také v Jihlavě, a to ve středu 13. listopadu.
 • ČERNÁ A BÍLÁ: Má dostat Václav Klaus státní vyznamenání?
  Miloš Zeman hodlá předat vysoký řád bývalému prezidentovi. Klausova politická kariéra je ovšem rozporuplná. Jeho zastánci tvrdí, že má zásluhu na pokojném rozdělení Československa. Kromě toho je vynikající ekonomický teoretiky či vizionář. Po revoluci zavedl „šokový“ přechod ke kapitalismu. Navíc byl následně dobrým prezidentem, který byl vzdělaný a zemi dobře reprezentoval. Podle odpůrců však měl Klaus pouze více sebevědomí než znalostí. Symboly privatizace se poté stali podvodníci a hochštapleři jako Kožený. Kromě toho by se nikdy nedostal na Hrad, kdyby sociální demokraté Zemana nezradili. Ve svém druhém prezidentském období pak podle kritiků vystupoval vyloženě proti státním zájmům. Jeho lživá propaganda proti Evropské unii a náklonnost k Rusku prý zahraniční politiku jen poškodily.
 • V Česku se povinně očkuje proti devíti nemocem. Někteří rodiče však mají strach
  Očkování je téma, které dokáže rozdělit celou republiku. Důvěra v něj klesá a s tím i proočkovanost populace.
 • Radnice nakoupila tisíce knih do škol
  Třebíč - Od září tak mají třebíčští prvňáčci ve školních knihovnách k dispozici spoustu nových knížek.
 • OBRAZEM: Historie železnice ve Starči
  Výstava věnovaná železnici byla k vidění v sále na radnici ve Starči. Ukazovala historické dokumenty a fotografie a také snímky Lenky a Václava Kopečných.
 • Martin Havelka přijel na krajský úřad pro ocenění nablýskanou „pětadvacítkou“
  Vysočina – Malé pozdvižení v ulicích krajského města způsobil Martin Havelka ze Škrdlovic, který si pro ocenění za nekrásnější traktor vyrobený do roku 2000 přijel za hejtmanem Kraje Vysočina Jiřím Běhounkem ve svém historickém stroji. Zetor 25 se totiž v městské dopravě hned tak nevidí.
 • O inženýrech lidských duší víc napoví přednáška
  Moravské Budějovice - O státní převýchově romských dětí v komunistickém Československu bude zajímavá přednáška s názvem Inženýři lidských duší.
 • Zrádná dálnice D1: Které úseky jsou nebezpečné? Kde leží záhadný kilometr?
  Rok 1939 není právě obdobím, které by se do českých dějin zapsalo čímkoli pozitivním. Československo v něm přestalo existovat, do země vstoupila německá armáda, Slovensko si pod Hitlerovou patronací založilo vlastní stát. V lednu onoho roku (tedy ještě před příchodem Hitlera) se také začala stavět dálnice D1. Čím vším si za uplynulých 80 let prošla a co ji ještě čeká?


Novinky z regionu
Kraj Vysočina
Kraj Vysočina
 • Připojte se k výzvě #3zazivot
  V pondělí 21. října se v sídle Kraje Vysočina pod hlavičkou Zdravého Kraje Vysočina uskutečnil seminář s netradičními přednáškami na téma rakovina prsu a následná péče.
 • Netradiční seminář na téma rakovina prsu. Připojte se k výzvě #3zazivot
  V pondělí 21. října se v sídle Kraje Vysočina pod hlavičkou Zdravého Kraje Vysočina uskutečnil seminář s netradičními přednáškami na téma rakovina prsu a následná péče. Více než stovka účastníků především z řad studentů Střední zdravotnické školy a Vysoké školy polytechnické v Jihlavě si vyslechla příběh Andrey Chaloupkové, mladé maminky, která na svém blogu Kozí život píše o vlastních zkušenostech s rakovinou prsu, která jí byla diagnostikována v roce 2017 a dodnes se s onemocněním léčí. Budoucí zdravotníci se tak měli možnost dozvědět, co pacienti prožívají a jak k nim přistupovat. Kromě toho, že v letošním roce obdržela Andrea Chaloupková v soutěži Maminka roku ocenění Maminka Hrdinka, je autorkou projektu #3zazivot. Tak, jako si muži při akci Movember neholí vousy, aby upozornili na boj s rakovinou varlat a prostaty, v rámci #3zazivot si mohou ženy nalakovat jinak tři prsty, kterými se provádí samovyšetření prsu.
 • Výstavu fotografií pěstounských rodin můžete vidět v Cityparku v Jihlavě
  Až do konce měsíce je možné zhlédnout originální výstavu fotografií z prostředí pěstounských rodin, které žijí na Vysočině. Najdete ji v nákupním centru Citypark v Jihlavě. Její vernisáž se uskutečnila v rámci nabitého programu Týdne pěstounství na Vysočině ve třetím říjnovém týdnu.
 • Výstavu fotografií pěstounských rodin můžete vidět v Cityparku v Jihlavě