Vstup pro členy


Jméno
Heslo
Zapamatovat

Nové heslo    

Policie Třebíč


Regionalist

 • 1.12.: Z policejního deníku: distributor drog dopaden; zloděj dostal chuť na kávu a paštiku a další zase potřeboval nářadí
  Kriminalisté dopadli a trestně stíhají šestadvacetiletého muže z Jindřichohradecka, který v Pelhřimově distribuoval pervitin. Muž byl obviněn ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy za to, že v druhé polovině října poskytl opakovaně dalším lidem zdarma pervitin. Drogy si od něho zájemci přebírali na ulici nedaleko centra města. Za spáchanou drogovou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na pět let. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
 • 1.12.: Vánoční trhy na Havlíčkově náměstí v Havlíčkově Brodě se letos konat nebudou
  Oslavy vánoc v Havlíčkově Brodě budou letos z důvodu pandemie probíhat v omezené podobě. Po zvážení všech skutečností rozhodla havlíčkobrodská radnice o zrušení vánočních trhů, které měly probíhat od 16. do 23. prosince. Havlíčkův Brod patří v současné době k okresům na pátém stupni rizika protiepidemiologického sytému PES s nejvyšším počtem nakažených.
 • 1.12.: Vánoční píseň o kytaře ve tvaru zvonu
  Vánoční píseň natočil Luboš Rafaj z pelhřimovské agentury Dobrý den spolu s kamarádem Petrem Taksem a k písničce přibyl i klip.
 • 1.12.: V novoměstské nemocnici testují samoplátce na přítomnost protilátek COVID-19 za pět set korun
  Nová služba, která nabízí test na přítomnost protilátek COVID-19 pro samoplátce, byla spuštěna v nemocnici v Novém Městě na Moravě. Vyšetření, které se provádí odběrem žilní krve, stojí 500 korun. Samoplátci se na tento test mohou objednávat prostřednictvím aplikace odbery.kr-vysocina.cz, kde mohou i zaplatit. Výsledkem vyšetření bude orientační informace pro samoplátce, zda v minulých měsících prodělali onemocnění COVID-19.
 • 1.12.: Potřebujeme děti šikovné a vnímavé
  O pozvolném ztrácení manuální zručnosti by se dalo dlouze vyprávět. Své by si přisadili i tělocvikáři tradičním povzdechem: „To za našich časů…“ Je sice pravda, že každá generace má pocit, že ta mladá je nevychovaná, neschopná a nešikovná, případně drzá a bezohledná. Ale o ztrátě fyzické zdatnosti, otužilosti a manuální zručnosti již hovoří i výsledky dlouhodobých studií. Je to tedy fakt.
 • 1.12.: Budoucnost parkování se představuje v Jaderné elektrárně Dukovany
  První z 2600 fotovoltaických panelů největší české fotovoltaické elektrárny na speciálně upravených střechách parkoviště právě instalují technici ve vnějším areálu Jaderné elektrárny Dukovany. Nový bezemisní zdroj pokryje díky svému výkonu 820 kWp roční spotřebu téměř tří stovek domácností.
 • 30.11.: Z policejního deníku: krádež v hudební zkušebně; nález munice či opilí řidiči, kteří bourali
  Policisté pátrají po pachateli, který se v době od 17. listopadu do pátku 27. listopadu v Mrákotíně na Jihlavsku ukradl mimo jiné hudební aparaturu. Po vypáčení dveří vnikl pachatel do objektu, kde je hudební zkušebna a sebral metronom, basovou kytaru černé barvy, dámské náramkové hodinky a hudební aparaturu s příslušenstvím. Krádeží tak způsobil škodu přes sto tisíc korun. Další škoda vznikla poškozením dveří a zařízení. Místo činu policisté ohledali, zadokumentovali a provedli šetření. Případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, po pachateli a odcizených věcech policisté pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
 • 30.11.: Výstava Barbora Šimková, Andreas Gajdošík: Nejlepší z možných výzkumů v jihlavské galerii bude zahájena on-line
  Vernisáž on-line výstavy Barbora Šimková, Andreas Gajdošík: Nejlepší z možných výzkumů Oblastní galerie v Jihlavě Experimentální dramaturgie Za Bukem v Komenského ulici se bude konat ve čtvrtek 3. prosince v 18 hodin na www.facebook.com/OGVJihlava. Kurátorka výstavy je Monika Szűcsová.
 • 30.11.: Vánoční stromeček na jihlavském náměstí svítí, lidé se mohou těšit na ozdobenou radnici, ledovou sochu i stánky
  Na první adventní neděli 29. listopadu se na Masarykově náměstí rozsvítil vánoční strom společně s výzdobou v centru města. Kvůli bezpečnosti vše proběhlo bez kulturního programu. Vláda bezpečnostní opatření však začíná uvolňovat a na náměstí se během Adventu objeví i stánky.
 • 30.11.: Táborská zoologická zahrada otevře pro veřejnost už tento víkend
  Radostnou zprávu pro všechny milovníky zvířat má táborská zoologická zahrada. Po už letos druhém několikatýdenním nuceném uzavření opět otevře své brány pro veřejnost, a to už tento víkend. Umožní to další vlna rozvolňování představená v neděli vládou. Kromě návštěv se opět také rozeběhnou oblíbené zážitkové programy Nocování v zoo a Jeden den ošetřovatelem. Nucená pauza bez návštěvníků ZOO Tábor velice zasáhla, protože přišla o svůj hlavní zdroj příjmů. Proto i nadále uvítá jakoukoliv pomoc od svých příznivců.

Třebíčský deníkNovinky z regionu
Kraj Vysočina
Kraj Vysočina
 • Oznámení o možnosti seznámit se s návrhem na prodloužení období plánu péče o přírodní památku Křižník
  Bylo zahájeno projednávání plánu péče o přírodní památku Křižník - prodloužení na období do roku 2023
 • Složení bezpečnostní rady
 • Odkaz na zřizovatele
  Na tomto místě můžete nalézt podrobnější informace o možném způsobu a formě použití "Odkazu na zřizovatele". Ke stažení jsou zde dva soubory:Prvním je grafický manuál, který definuje značku „Odkaz na zřizovatele“ a slouží jako zdroj informací jednoznačně vymezující způsob a základní pravidla její aplikace. Manuál slouží zejména potřebám příspěvkových organizací zřizovaných krajem Vysočina a Krajskému úřadu kraje Vysočina. Je k dispozici spolupracujícím dodavatelům a reklamním agenturám.Druhým je "balík" datových souborů pro použití značky "Odkaz na zřizovatele" v různých grafických programech. Obsaženy jsou jak bitmapové tak vektorové formáty.
 • Fond Vysočiny
  V souladu se smlouvou o poskytnutí podpory se příjemce podpory zavazuje, že v případě informování vlastních či nezávislých sdělovacích prostředků o projektu uvede fakt, že projekt byl podpořen Krajem Vysočina. Na výstupech projektu typu publikací, internetových stránek či jiných nosičů uvede příjemce podpory sponzorský vzkaz Kraje Vysočina v přesném grafickém provedení. V případě, že výstupem projektu je investiční akce, bude na ní nebo v její bezprostřední blízkosti umístěna tabulka s výše uvedeným sponzorským vzkazem.