Vstup pro členy


Jméno
Heslo
Zapamatovat

Nové heslo    

Policie Třebíč


Regionalist

 • 18.12.: Rumělky věnovaly polštářky ženám po operaci prsu
  Ženský tým Jedovaté Rumělky z Chotěboře a okolí věnoval pod stromeček 35 speciálně ušitých polštářků na chirurgické oddělení v nemocnici v Havlíčkově Brodě pro ženy po ablaci prsu.
 • 18.12.: Pod ochranu UNESCO patří nově také zámek v Třebíči
  Třebíčský zámek, který je národní kulturní památkou, patří nově do komplexu UNESCO v Třebíči. O rozšíření hranic památek pod ochranou světového kulturního dědictví o budovu zámku – bývalého kláštera rozhodl mezivládní Výbor světového dědictví na svém 42. zasedání konaném letos v Bahrajnu. Zámek, v němž nyní sídlí krajské Muzeum Vysočiny Třebíč, se tak připojil k židovské čtvrti, židovskému hřbitovu a bazilice svatého Prokopa, které byly na seznam světového dědictví zapsány v roce 2003. Rada Kraje Vysočina dnes odsouhlasila Memorandum o spolupráci mezi správci všech tří součástí tohoto kulturního statku.
 • 18.12.: O Silvestru bude na jihlavském magistrátu zavřeno
  V poslední den letošního roku, pondělí 31. prosince, bude provoz magistrátu omezen pouze na vnitřní činnosti nezbytné pro chod úřadu, pro veřejnost zůstanou brány jihlavského magistrátu zavřeny.
 • 18.12.: Na kufrování kufru netřeba
  Kufrování je velmi starý pojem, který však nemá nic společného s hranatým zavazadlem – symbolem dalekých cest. Ten kdo zakufruje, prostě zabloudí. Termín vznikl kdysi dávno, když Český rozhlas vysílal relace pro mládež Kufrování s Dominem, což bylo takové promo orientačnímu běhu. Termín se ujal a tak si nyní můžeme zakufrovat s ekocentrem Chaloupky, které je každoročním pořadatelem orientačních běhů na sklonku roku hned na třech místech.
 • 18.12.: Mladá autorka napsala knihu o starostovi Třebíče Josefu Vaňkovi
  V pondělí 17. prosince byla v hudebním oddělení knihovny v Třebíči pokřtěna nová kniha, mapující život nejdéle sloužícího starosty za první republiky, Josefa Vaňka. Autorce knihy, studentce druhého ročníku Gymnázia v Třebíči Sabině Lászlové, přišel poblahopřát a poděkovat místostarosta města Miloš Hrůza.
 • 17.12.: Živý betlém ve Žďáře nad Sázavou letos také s velbloudem
  Římskokatolická farnost ve Žďáře nad Sázavou pořádá v úterý 18. prosince 2018 v 16.00 hodin ve Žďáře nad Sázavou na náměstí Republiky tradiční vánoční divadelní představení pro děti „Živý Betlém“.
 • 17.12.: Radnice v Pelhřimově plánuje úpravy okolí rybníka Stráž s náměty občanů
  Pelhřimovská radnice by ráda seznámila občany s návrhem koncepční studie revitalizace lokality kolem rybníka Stráž.
 • 17.12.: Omezení provozu krajského úřadu na Silvestra
  V pondělí 31. prosince 2018 bude omezen provoz všech pracovišť Krajského úřadu Kraje Vysočina. Veřejnosti budou pracoviště všech odborů v obvyklém úředním čase opět k dispozici ve středu 2. ledna 2019.
 • 16.12.: Staročeské Vánoce na Michalově statku v Pohledi
  Letos již po patnácté mohou ve dnech 22. - 23. prosince návštěvníci Michalova statku v Pohledi na Havlíčkobrodsku nahlédnout do života selského lidu o vánočních svátcích za časů našich praprarodičů v 17. až 19. století.
 • 15.12.: Zoo Jihlava láká návštěvníky i na Štědrý den
  Jihlavská zoo zve všechny, kdo touží po klidu, harmonické atmosféře a pohodě ke své návštěvě. Zoo má otevřeno každý den po celý rok a nejinak tomu bude i na Štědrý den, kdy však bude mírně zkrácena otevírací doba pokladen – od 9 do 14 hodin. Pavilony však budou uzavřeny až v 17 hodin a teprve poté bude uzavírán i zbylý areál zoo.

Třebíčský deník

 • Chytré parkoviště pošle „hlášku“ strážníkům. Odhalí neplatiče
  Třebíč - Parkoviště v Komenského ulici v Třebíči je vybaveno takzvaným chytrým systémem parkování. Řidiči díky tomu prostřednictvím infotabulí u silnic vidí, kolik je na parkovišti volných míst, nemusejí na ně vjíždět a hledat. V povozu je asi měsíc. Po Novém roce přibude „vylepšení“. Díky němu bude moci městská policie on-line kontrolovat, zda řidič neparkuje déle, než si zaplatil.
 • Z pumpy odjel bez placení. Opilý a s kradenými doklady
  Vysočina – Jedenatřicetiletého polského řidiče, který v pátek po natankování z čerpací stanice na dálnici D1 ujel bez zaplacení, dostihli policisté čtyřicet kilometrů od místa činu díky popisu auta od obsluhy. Zastavený řidič předložil polský občanský i řidičský průkaz.
 • Razie v nevěstinci a strom, který reaguje na zvuky: prohlédněte si videa dne
  Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 18. prosince 2018.
 • ČERNÁ A BÍLÁ: Má být o svátcích zavřeno?
  Od 12 hodin na Štědrý večer až do 27. prosince ráno nenakoupíme v supermarketech a hypermarketech. Dva roky už platí zákon, který zakazuje v některé svátky otevírat obchodům s plochou větší než dvě stě metrů čtverečních. V nejbližší době se možná bude měnit. Na stole leží návrh na jeho úplné zrušení, který podala ODS. Odborový svaz pracovníků obchodu naopak žádá, aby bylo zavřeno o všech státních svátcích.
 • Malý růžový svět v temnotě. Nejvzdálenější objekt sluneční soustavy se ukazuje
  /VIDEO/ Má poněkud fádní dočasné oficiální jméno 2018 VG18. Přesto je planetka, kterou v listopadu objevili američtí astronomové, výjimečná. A nejedná se pouze o její nápadné růžové zbarvení. Jde totiž o nejvzdálenější známý objekt naší sluneční soustavy. Od Slunce je třiapůlkrát dále než Pluto. Objev tento týden zveřejnil americký Carnegie Institution for Science.
 • Mladá autorka napsala knihu o starostovi Třebíče Josefu Vaňkovi
  Třebíč - V Třebíči pokřtili novou knihu, mapující život nejdéle sloužícího starosty za první republiky, Josefa Vaňka. Autorkou knihy je studentka druhého ročníku Gymnázia v Třebíči Sabina Lászlová.
 • Stavební firma na problémovém úseku dálnice D1 končí
  Vysočina – Rychlý konec. Konsorcium firem, které opravovalo dálnici D1 v úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem, odstupuje od smlouvy s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD).
 • Pracovníci elektrárny v Dukovanech žádali růst mzdy o devět procent
  Dukovany - Asi 150 pracovníků jaderné elektrárny Dukovany se dnes sešlo před elektrárnou, odbory, které shromáždění organizovaly, požadují růst mezd o devět procent. ČEZ zatím nabízí čtyřprocentní růst.
 • Pod ochranu Unesco patří nově také zámek v Třebíči
  Třebíč - Třebíčský zámek dostal nálepku Unesco. O rozšíření hranic třebíčských památek pod ochranou světového kulturního dědictví o budovu zámku rozhodl výbor světového dědictví v Bahrajnu.
 • Svoz odpadů je v Třebíči posílen, popeláři jezdí dvakrát týdně
  Třebíč - Svoz komunálních odpadů je o vánočních svátcích v Třebíči posílen. Od 17. prosince až do 11. ledna 2019 budou popelnice vyváženy dvakrát týdně.


Novinky z regionu
Kraj Vysočina
Kraj Vysočina