Vstup pro členy


Jméno
Heslo
Zapamatovat

Nové heslo    

Policie Třebíč


Regionalist


Třebíčský deník

 • Další mrtvý na silnicích Vysočiny. Havárie je u Příštpa na Třebíčsku
  Další mrtvý člověk na silnicích Vysočiny. K tragické dopravní nehodě došlo v úterý 21. ledna mezi sedmou a osmou hodinou ranní mezi Příštpem a Rozkoší. „Řidič osobního auta utrpěl mnohačetná zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl,“ uvedl mluvčí krajské záchranky v Jihlavě Petr Janáček.
 • U Budišova se srazilo auto s vlakem
  Ke srážce vlaku a osobního auta došlo v úterý 21. ledna brzy ráno u Budišova. Provoz na trati je do odvolání zastaven. „V péči zdravotníků skončila řidička osobního auta. Nikdo z cestujících ve vlaku nebyl zraněn. Tou dobou tam bylo celkem šest lidí – tři pasažéři, dva drážní zaměstnanci a vlakvedoucí,“ uvedla mluvčí hasičů na Vysočině Petra Musilová.
 • Zpoždění či přecpaná souprava. Cesta vlakem je chvílemi utrpení
  Cestování vlakem. To je téma hovorů číslo jedna na Náměšťsku, které leží na trati 240 Jihlava – Brno. Po prosincové změně jízdních řádů je skoro všechno jinak. A cestující mají řadu výhrad, i když vzrostl počet spojů a přibyly spěšné vlaky.
 • OBRAZEM: Miloslav Sláma fotil Sněžku z Křemešníku i z Pasecké skály
  Miloslav Sláma ze Žďáru nad Sázavou si při svých toulkách po Vysočině dokáže všimnout i toho, co jiným často zůstává skryto. „Mým cílem je zažít si krásné výhledy. Mám rád místa, která poskytují pěkný výhled. Nemusí být nutně daleký, stačí jen pohled na krásnou krajinu. Zažil jsem spoustu dalekých výhledů, viděl jsem třeba ze Šumavy Alpy, ale nejzajímavější zážitek byl pro mě pohled z Křemešníku na Sněžku,“ říká Miloslav Sláma.
 • V závodech poráží i muže, vítejte ve světě tvrdých hasiček
  Na první pohled jde o obyčejné mladé dívky. Pak ale obléknou hasičský zásahový oblek s helmou a dýchacím přístrojem a jdou bojovat na dráhu. Řeč je o Pavlíně Havlenové a Kateřině Vodičkové, které pravidelně závodí v soutěžích TFA (Nejtvrdší hasič přežije) A FCC (Vyzýváme hasiče do boje).
 • OBRAZEM: O úplné likvidaci chovů drůbeže ve Štěpánově rozhodnou ve středu
  K plošné likvidaci drůbeže ve Štěpánově nad Svratkou a nejbližším okolí zatím nedojde. Čeká se na výsledky testů, ty budou známy ve středu. Ovšem v případě, že budou výsledky pozitivní, nastane katastrofický scénář. „Museli by se utratit všichni domácí ptáci v oblasti Štěpánova,“ potvrdil zástupce státní veterinární správy Milan Novák.
 • Nepanikařím, říká na ptačí chřipku chovatel z Pohledi
  „Z ptačí chřipky strach nemám, myslím, že je to hlavně nafouknutá bublina a touha po senzacích,“ říká soukromý zemědělec Jindřich Holub z Pohledi na Havlíčkobrodsku. Jak tvrdí, v Pohledi a okolí se taková nemoc jako ptačí chřipka, nebo další mediálně známé nákazy, nikdy neobjevily a tak je zbytečné panikařit.
 • OBRAZEM: Poslední nájemníci jsou pryč. Radnice nechá sociální bytovku zbourat
  Demolici domu se sociálními byty chystá třebíčská radnice v Borovině. Konkrétně se to týká Alšovy ulice. Kdo dům zbourá, se nyní soutěží, odhadovaná cena demoličních prací je okolo 1,2 milionu korun. Stavební parcelu o rozloze přibližně 1100 metrů čtverečních pak město prodá v aukci.
 • Policie obvinila účetní úřadu a školy. Zpronevěřit měla přes milion
  Malou obcí Víska na Havlíčkobrodsku už několik měsíců hýbou hospodářské problémy. Ty nakonec vyústily v trestní stíhání tamní účetní Ivety Grundové. Kriminalisté ji podle aktuálního zjištění Deníku obvinili ze zpronevěry statisíců z veřejného rozpočtu obce.
 • Žena přišla o řidičský průkaz v Husově ulici
  O řidičský průkaz přišla třiatřicetiletá žena, kterou hlídka zastavila v ulici Husova v Náměšti nad Oslavou. Žena nadýchala 1,55 promile.


Novinky z regionu